Archív noviniek

Plot medzi susedmi: kto ho postaví a čí je
16.8.2023
Čí je plot? Kto ho vyberie, postaví a kto sa o to bude starať, keď povedie presne hranicami pozemkov a bude vidieť z jednej a druhej strany? Kto platí a stavia plot, stena alebo iné prehradenie medzi susedmi? Na tieto otázky sa najčastejšie pýtajú vlastníci pozemkov, záhrad alebo sadov. Náš článok vám odpovie, ako to je.
Ako vybrať a naplánovať oplotenie pre sliepky
8.6.2023
Nezatvárajte sliepky cez leto do tmavého kurína. Postavte im vonkajší výbeh.
Nastal čas výsadby paradajok. Už máte špirály?
30.4.2023
Hoci sú sadenice paradajok ešte v kvetináčoch, keď ich v máji presadíte do záhrady alebo skleníka, budete pre ne potrebovať dobré opory. Kríčkové paradajky v kvetináčoch môžu rásť samostatne na balkóne alebo na dvore, ale tyčkové odrody potrebujú oporu: drevenú tyč alebo kovovú špirálu. V opačnom prípade sa stonky pod váhou plodov alebo v prírodných podmienkach zlomia, paradajky nedozrejú a sadenice vyschnú. Preto si nepremeškajte nákup záhradných špirál na paradajky.
Výber produktov pre záhradkárov: lepšia úroda a krajšie záhony
1.4.2023
Hovorí sa, že po zamrznutých (ľadových) mužoch, ktorí pripadajú na 12., 13. a 14. mája, je najvyšší čas vysádzať prísadbu a predpestované rastliny na záhradné záhony.
Ako postaviť lesné oplotenie
22.11.2022
Ak sa chystáte vysadiť nový les, či už kvôli kôrovcu alebo z iného dôvodu, malé sadeničky niektorých drevín je nutné oplotiť, aby si na nich pri prvej príležitosti nepochutila lesná zver. Stavba lesného oplotenia nie je žiadna veda. Stačí vedieť, ako na to.
Máme 100 % spokojných zákazníkov
31.5.2022
Hodnotenie nákupu je pre nás pochvala za odvedenú prácu a tiež príležitosť pre to, ako naše služby ešte vylepšiť. Sme totiž radi, keď nám zákazníci napíšu pozitívne skúsenosti, rovnako ako keď nám pripomenú, čo by sme mohli na našom e-shope alebo v rámci služieb vylepšiť.
Prajeme vám čarovné Vianoce
12.12.2021
Z celého nášho oranžovo-zeleného srdca vám prajeme krásne Vianoce. Užite si kľudné a pohodové posledné dni roku. Či už sú najkrásnejšie sviatky čarovné presne tak, ako ste si ich vysnívali.
Poradíme s výrobou voliér a výbehov
8.7.2021
Ak už vás svrbia kutilské ruky, pretože zima nie je na vylepšovanie záhrady a okolia domu to najlepšie obdobie, pusťte sa napríklad do nového výbehu či voliéry pre vaše domáce zvieratá. A až vyjdú prvé jarné lúče, môžete vytiahnuť na slniečko vyrobenú klietku pre andulky alebo pustiť sliepky, zajace či ovce na prvú čerstvú trávu. Alebo uvažujete o tom, že by ste si najprv na jar kúpili mláďatá oviec, kôz, zajacov alebo malé kuriatka? Spísali sme pre vás pár dôvodov, prečo sa to vyplat
Posielame vám prianie krásnych Veľkonočných sviatkov
29.3.2021
Prajeme vám kľudnú Veľkú noc plnú slniečka, dobrej nálady a odhodlania využiť voľné jarné dni k zlepšeniu vašich záhrad, domov a pozemkov. 
Aktuálne termíny dodania tovaru
11.3.2021
Z dôvodu prudkého nárastu počtu objednávok a preťaženie dopravcov je možné, že doručenie zásielok bude trvať o niečo dlhšie, než je obvyklé.
Aktuálne informácie: Prevádzka e-shopu a odberných miest
7.1.2021
Vážení zákazníci, objednávky z e-shopu počas LOCKDOWNU budeme vybavovať a expedovať bez obmedzenia. Pri osobnom odbere Vás prosíme o dodržiavanie bezpečnostných opatrení.
Tohtoročná plotová sezóna u nás končí 18. decembra
7.12.2020
Koniec roka sa blíži míľovými krokmi. Ak u vás ešte neuderili ranné mrazy alebo si chcete pripraviť výbavu na jarnú stavbu plotu, máte stále dosť času.
Mrknite na novinky v našej ponuke
10.11.2020
Do našej ponuky sme doplnili niekoľko nových produktov alebo produktových variácií a rozšírili tak možnosti, ktorými si môžete zabezpečiť a skrášliť svoje záhrady, okolie domov, sady, komerčné objekty alebo stavebné parcely. Než prídu prvé ranné mrazy, je stále vhodná doba pre betónovanie stĺpikov a inštalácii plotu. Navyše je jeseň ideálnym obdobím pre vylepšovanie vašich plotov, napríklad jeho zatienenie alebo oprava odrenín.
Ako ste boli s nákupom spokojní? Ohodnoťte nás na Heuréke
15.9.2020
Spätná väzba od nakupujúcich je pre nás pochvala za odvedenú prácu alebo hnací motor pre to, aby sme mohli naše služby ešte vylepšiť. Sme radi, že nám píšete recenzie (nielen) na Heuréku. Od tej doby, čo ich tu starostlivo zbierame, nám napísalo takmer tristo zákazníkov a 93 % z týchto recenzií je pozitívnych. Pridáte sa k nim?
Prevádzka e-shopu a odberného miesta od 3. 8. do 14. 8.
23.7.2020
Vážení zákazníci, v termíne od 3. 8. do 14. 8. 2020 bude odberné miesto v Hôrkach zatvorené. V tejto dobe nebudu súčasne vybavované ani expedované objednávky tovaru z e-shopu. Vaše objednávky budeme opäť vybavovať od pondelka 17. 8.
„Nájdete nás na Facebooku.“ Fráza modernej doby, ktorá platí aj u nás
23.5.2020
Prepojme sa na Facebooku. Získajte prehľad o nových akciách, informáciach, produktov. Alebo získajte inšpiráciu pri stavbe plota.
Tipy na záhradu: Prebuďte ju na jar do plnej parády
24.3.2020
Zo zimného spánku sa potrebujú prebudiť všetci. My ľudia postupne zhadzujeme vrstvy teplého oblečenia a jarná únava mizne s predlžujúcimi sa dňami a so zelenajúcimi sa lúkami. Kríky, stromy a trávniky čakajú, až ich niekto zbaví zimného neporiadku, ostrihá a prihnojí a malé sadenice zeleniny či jednoročných rastlín čakajú v sadbovačoch, až ich konečne vysadíme na záhony. Pozornosť si zaslúži tiež záhradné vybavenie a oplotenie.
Aj váš plot chce v zime vyzerať dobre. Postarajte sa o neho
21.11.2019
Pretože chladné alebo dokonca mrazivé dni nie sú práve ideálnym časom na betónovanie, nechajte výstavbu nového oplotenia na jar. Na jeseň a cez zimu je skôr priestor pre zisťovanie škôd, nedostatkov a pre opravu toho, čo príroda alebo iní záškodníci za celý rok napáchali. Máme pre vás pár zásad a tipov, ako sa počas chladných dní o plot postarať alebo ako ho vylepšiť.
Rozumiete plotom? Napovie vám slovník pojmov
16.10.2019
Viete, čo je to bavolet alebo napinák? Tak, ako aj iné odvetia aj oplotenie má svoj „slang“ a odborné pojmy. Neviete si s niečím rady? Pomôže vám slovník pojmov.
Ako si zjednodušiť prácu pri montáži plota
4.9.2019
Ako ľahko a rýchlo vykopať otvory pre plotové stĺpiky a vzpery? Ako ušetriť námahu a čas pri montáži plotov? Ako urobiť otvor do hliny, bez toho aby ste poškodili štruktúru trávniku, či úpravu záhona?