Názvoslovie rôznych druhov plotov a oplotenia vrátane príslušenstva

(0 produktov)
Vážení zákazníci.
Pretože ploty a oplotenie už dávno nie je len klasické štvorhranné pletivo, ale rôzne druhy zváraných sietí v roliach, plotové dielce a panely, okrasné oplotenia, chovateľské siete na voliéry a králičie pletivo, pripravujeme pre Vás na tejto strane SLOVNÍK POJMOV v oblasti plotov a oplotenia . Súčasťou slovníka bude všetok nami ponúkaný sortiment, ale aj prevádzač názvov jednotlivých výrobcov, pretože na trhu je obvyklé, že výrobcovia i predajcovia nazývajú rôzne ten istý výrobok. Nebude samozrejme chýbať vysvetlenie pojmov, ako je stĺpik, príchytka, vzpera, svorka, kliešte a podobne. Pokúsime sa Vám jasnou a zrozumiteľnou formou objasniť čo k čomu patrí, aká príchytka sa používa k danému stĺpiku, alebo pletivu a pomocou akých klieští, alebo nástrojov, môžete plot pomocou svoriek namontovať a napnúť.

A
ATLANTIS - plotový panel iného výrobcu. V našom sortimente mu odpovedá plotový panel NYLOFOR

AGRITEX BOHEMIA - splietané uzlové lesnícke pletivo iného výrobcu. U nás nájdete tento druh plotu v kategórii chovateľských pletív pod názvom "Lesnícke pletivá uzlové". Jedná sa o najlacnejší formu oplotenia. Pozinkované uzlové pletivo ponúkame v niekoľkých výškach od 1000 do 2000 mm v rôznej hustote oka a v roliach po 50 bm. Využitie nachádza hlavne v poľnohospodárskej a lesníckej oblasti k oploteniu ohrád, pastvín a lesných škôlok.

AXIS - priemyselný zváraný panel od iného výrobcu. V našom internetovom obchode zodpovedajú paneli AXIS plotové dielce Nylofor. Panely ponúkame v pozinkované alebo poplastované zelené úprave o veľkosti oka 200x50 mm. Priemyselné dielce Nylofor delíme na 2 základné skupiny, kde prvý tvoria panely 3D s prelisom a druhou panely 2D v rovnom prevedení.

B
BRÁNKA - otvárací priechod pre vstup na pozemok. Jednokrídlová, môže mať rôzne druhy zamykania. Najjednoduchšia je prostá petlica, alebo zástrč bez možnosti zamykania - napríklad pre psí koterec, ďalej môže mať zamykanie na visiaci zámok, kde sú na krídle bránky a stĺpika navarené oká, ktorými sa prevlečie zámok. Môžu byť z jednej, alebo z oboch strán. Najkomfortnejšie je zamykanie na klasický vložkový zámok s kľučkou. Nami dodávané bránky sú väčšinou osadené kvalitnými zámkami LOCINOX, ktoré sú ako jedny z mála na trhu naozaj určené pre vonkajšie použitie.

BENITA - zvárané poplastované ohradové pletivo v zelenej farbe. Rovnako ako lesnícke uzlové pletivo, sa bodovo zváraná sieť Benita nachádza v kategórii "Chovateľské pletivá". Predávame v rolkách po 25 bm za veľmi priaznivú výpredajovú cenu.

BAVOLET - nádstavec na ostnatý a žiletkový drôt. Na plotovom trhu existuje celý rad prevedení bavoletov, napr. jednostranný na okrúhly stĺpik a 3 rady ostnatého drôtu, ďalej obojstranný bavolet, ktorý sa používa v kombinácii so žiletkovým drôtom. Dôležitým prvkom pri tejto špecifickej montáži je ostnatý drôt, ktorý je natiahnutý cez bavolet po oboch stranách a k nemu je žiletkový drôt v špirále prichytený pomocou svoriek Bekaclip. Bavolety sa vyrába na rôzne profily stĺpikov, napr. štvorcové 60x60 a obdĺžnikové 40x60 mm, aj na jednu alebo viacero radov ostnatého drôtu.

C
CASANET svorky a kliešte - jedná sa o spojovací materiál a montážnu pomôcku pri inštalácii chovateľských pozinkovaných pletív na voliéry. Svorky sú pozinkované a balené po 150 kusoch.

CLIP - plotové stĺpiky s navareným profilom (montážnym nosom) po celej dĺžke, ktorý slúži na uchytenie zváraných sietí pomocou nerezových svoriek Bekaclip. Kruhové stĺpiky CLIP majú priemer 48 mm a ponúkame je buď vo farbe zelenej, alebo antracit. Pre rohové a koncové stĺpiky CLIP odporúčame zvoliť vzperný stĺpik (vzperu, výstuhu, oporu), ktorý nájdete v kategórii "Zvárané siete" a rovnako ako u plotového stĺpika ponúkame antracitovú farbu.

D
DEKOLUX - dekoračné poplastované pletivo v zelenej farbe splietané do oblúkov. Veľmi obľúbené k oploteniu skaliek, alebo ako ochrana okolo okrasných kvetín, stromčekov a kríkov. Ponúkame v kotúčoch po 25 m a vo výškach 250, 400, 650, 900 a 1200 mm. Pletivo Dekolux sa usadzuje na plotové stĺpiky, ktoré sa nemusia betónovať a ich obstarávacia cena je veľmi priaznivá.

DRAGON - celoplastové pletivo, ktoré má výstražnú oranžovú farbu a slúži k oplotenia stavenísk, pre vyznačenie dopravných stavieb a tiež ako reflexná ochrana lešenia. Plastová sieť Dragon má rozmer oka 85x25 mm a je balená v kotúčoch po 50 m. U nás tento druh výstražného oplotenia nájdete v kategórii "Ostatné".

E
EGÍDIA - jednokrídlové bránky a dvojkrídlové brány s panelovou výplňou Nylofor 3D. Jedná sa o jednoduchý a zároveň veľmi estetický bránkový systém. Bránky a brány Egidia sa dodávajú buď v pozinkovanom alebo poplastovanom prevedenie vo farbe RAL 6005 a ich súčasťou je kompletná výbava, do ktorej patrí zámok, doraz, pánty, 2 nosné stĺpiky, u dvojkrídlových brán potom zaisťovací kolík.

EUROPLAST - zváraná poplastovaná sieť iného výrobcu. Z našej ponuky tomuto typu zváraného plotu zodpovedá sieť Pantanet Family. Bodovo zváraná sieť EUROPLAST v zelenej farbe má rozmer oka 100x50 mm, priemer zvislého i vodorovného drôtu 2,2 mm a je ponúkaná v kotúčoch po 25 m.

F
FORTINET - najpevnejší systém zváraných sietí v roliach po 25 m s okami 50,8 x 50,8 mm a priemerom drôtu 2,95 mm vo verzii "Medium", alebo 3,5 mm vo verzii "Super". Zvárané siete Fortinet patria do kategórie priemyselných plotov a sú vhodné najmä k oploteniu firemných objektov a areálov. Siete Fortinet sú tiež často využívané v kombinácii s žiletkovým a ostnatým drôtom, s ktorých pomocou tvoria vysoko ochrannú plotovú bariéru napr. okolo väzníc. Zváraná sieť Fortinet je pozinkovaná a následne poplastovaná vo farbe RAL 6005.

FLUIDEX - označenie pre záhradné štvorhranné pletivo od iného výrobcu. Náš internetový obchod Vám ponúka širokú škálu poplastovaných pletív v kompaktných roliach pod názvom "PLETIVO STANDARD", ktoré ďalej delíme na pletiva s okami 50x50 mm a 60x60 mm. Ďalšou skupinou sú "PLETIVA SUPER", ktoré sa vyznačujú silnejším priemerom drôtu. Nesmieme zabudnúť ani na drôtené pletivá s okami 45x45 mm a priemerom drôtu 2,7 mm, ktoré majú názov "Tenisová pletiva" a ako už názov napovedá, používajú sa na oplotenie tenisových kurtov, alebo tiež viacúčelových ihrísk.

G
GABION - drôtená pozinkovaná klietka rôznych rozmerov, ktorá sa plní kameňmi a je často využívaná pri výstavbe ciest a diaľnic na spevnenie okolitých terénov. Gabión možno tiež použiť aj v súkromnom sektore ako opornú stenu. Gabiónové koše môžu dosahovať rôzne dĺžky a výšky, čo je ich veľkou výhodou, napríklad pri riešení protipovodňových bariér.

GALAXIA - priemyselný typ panelového oplotenia iného výrobcu. Špecifickou vlastnosťou plotového panela Galaxia je ostré zakončenie v hornej a spodnej časti panelu, kde zvislé drôty presahujú vodorovný drôt o 3 cm. Panely Galaxia sú ponúkané v pozinkovanej aj poplastované povrchovej úprave, výšky sa pohybujú od 800 mm do 1960 mm a veľkosť oka je 200x50 mm. Panelom Galaxia zodpovedá z našej ponuky panel Nylofor 3D.

H
HORTAPLAST - poplastovaná zváraná sieť v roliach iného výrobcu. Z nášho sortimentu vyberáme zváranú sieť Pantanet Family, ktorá po technickej stránke zodpovedá parametrom siete Hortaplast. Zváraný plot Pantanet Family má priemer drôtu 2,5 mm, rozmer oka 100x50 mm a dodáva sa v roliach po 25 m Vďaka svojmu farebnému prevedeniu vo farbe RAL 6005 (Machovo zelená) krásne splynie s okolitou prírodou a navyše vyzerá veľmi jemne a esteticky. Novinkou pri zváranej sieti Pantanet Family je farebné prevedenie vo farbe antracit.

HÁKOVÁ SKRUTKA - príslušenstvo k uchyteniu plotových panelov Nylofor 3D na stĺpik obdĺžnikového profilu 40x60 mm. Neoddeliteľnou súčasťou je trhaca matica, ktorú predávame samostatne. Hákovú skrutku ďalej ponúkame ako jeden z komponentov k podpere. Kompletné príslušenstvo na vzperu tvorí plastová šikmá koncovka, už spomínaná háková skrutka, matica s podložkou a krytka skrutky.

CH
CHOVATEĽSKÉ PLETIVO - do tejto kategórie radíme pozinkované zvárané pletivo so štvorcovými okami od veľkosti 6x6 mm až po 25x25 mm. Vzhľadom k tomu, že sa chovateľská sieť využíva hlavne medzi chovateľmi drobného vtáctva, v našom sortimente ju nájdete pod názvom "Pletivo na voliéry". Výška pletiva je vždy 1000 mm a balenie v roliach po 25 m Ďalším typom chovateľského pletiva je králičie pletivo, ktoré ponúkame buď pozinkované, alebo poplastované v zelenej farbe. Svoje využitie nachádza u chovateľov drobného zvieratstva a môžeme Vám ponúknuť rôznu hustotu oka v rozmedzí od 13x13 mm do 25x25 mm.

CHEMICKÁ KOTVA - sa používa pri kotvení stĺpikov do podmurovky alebo pevného povrchu, kde nie je možnosť vyvŕtanie otvoru a štandardné betonáže. Plotové stĺpiky musia mať navarenou pätku (platňu, platničku) s vyvŕtanými otvormi a pomocou závitových tyčí a chemické malty sa usadí do pevného povrchu. Chemická malta je metakrylátová živica bez styrénu s nízkou hladinou zápachu, vhodná do vlhkého prostredia.

I
IDEAL pletivá a stĺpiky - jedná sa o sortiment iného predajcu a výrobcu. Plotovému tovaru IDEAL zodpovedá z našej ponuky kategória "KLASICKÉ PLETIVÁ", kde nájdete záhradné poplastované pletivá štandard a super vrátane okrúhlych plotových stĺpikov, vzpier a potrebného príslušenstva, ako sú napínacie, viazacie a ostnaté drôty a plotové napínače. Ak máte záujem ušetriť a zároveň nakúpiť kvalitný plot, klasické pletivá v kombinácii s guľatými stĺpikmi sú určite tou správnou voľbou.

J
JARDINET - okrasné poplastované pletivo do oblúkov iného výrobcu. V našej ponuke plotového sortimentu tomuto výrobku plne zodpovedá pletivo DEKOLUX, ktoré ponúkame vo výškach 250, 400, 650, 900 a 1200 mm. Dekoračné pletivo DEKOLUX a JARDINET môžete použiť na ochranu okrasných kvetín, kríkov, alebo na predelenie záhrady.

K
KRYTKA, KLOBÚČIK, KONCOVKA - označenie pre príslušenstvo k stĺpikom a vzperám. Krytka (upchávka) sa používa hlavne u štvorcových alebo obdĺžnikových stĺpikov, ktoré ponúkame pre priemyselné oplotenie Nylofor. Názov "Klobúčik" sa vyskytuje najmä u okrúhlych poplastovaných stĺpikov priemer 38 mm a 48 mm, ktoré nájdete v kategórii "KLASICKÉ PLETIVÁ". Každá plotová vzpera má kompletnú koncovku, ktorá sa skladá z plastovej krytky, hákovej skrutky, podložky, matky a krytky skrutky.

KLIEŠTE - naša ponuka obsahuje celý rad montážnych klieští. Pri stavbe plotu zo záhradných poplastovaných pletív môžete využiť kliešte TOP GRAF (inak nazývané kliešte Rokafix), ktoré sa používajú na prichytenie štvorhranného pletiva k napínaciemu drôtu. Ďalší montážnou pomôckou sú kliešte Bekaclip, pomocou ktorých ľahko prichytíte bodovo zvárané siete na stĺpiky Clip. K montáži zváraných sietí budete tiež určite potrebovať krepovacie kliešte, ktorých úlohou je vypnutie siete. Dobrým pomocníkom pri spájaní pozinkovaných pletív na voliérykliešte Casanet.

KRÁLIČIE PLETIVO - chovateľské šesťhranné pletivo s okami 13,16,20 a 25 mm. Králičie pletivo dodávame buď pozinkované v roliach po 50 bm, alebo poplastované v roliach 25 m. Tento druh drôteného pletiva nachádza využitie najmä v oblasti chovateľskej, napr. ako výplň králíkáren, alebo ho odporúčame ako skvelú ochranu okolo kmeňov stromov proti okusu zveri. Inak králičie pletivo je tiež výborným pomocníkom pri tvorbe dekorácií.

L
LESNÍCKE UZLOVÉ PLETIVO - jedná sa o lacnú a veľmi obľúbenú variantu pozinkovaného oplotenia, ktoré nachádza využitie hlavne v poľnohospodárskej a lesníckej oblasti. Lesnícke uzlové pletivo ponúkame v roliach po 50 m od výšky 1000 mm do 2000 mm v rôznej hustote prevedení. Tento typ plotu môžete inštalovať na akýkoľvek typ stĺpikov, najčastejšie však na stĺpiky drevené pomocou pozinkovaných skôb, ktoré predávame v balení po 5 kg.

LUXANET - poplastovaná dekoračná zváraná sieť zdobená vloženými vlnitými drôtmi, rozmer oka 76,2 x76, 2 mm, balenie kotúča 25 m, farba zelená. Sieť Luxanet je bodovo zváraná a môžeme ju odporučiť na oplotenie skaliek, predzáhradiek a kvetinových záhonov.

LOCINOX - označenie pre príslušenstvo k bránam a bránkam belgickej firmy LOCINOX. Všetky komponenty sú svojím spracovaním určené pre vonkajšie použitie. Mechanická časť zámkov LOCINOX je vyrobená z nerezovej ocele, telo je z odolného plastu alebo hliníka. Firma LOCINOX ponúka širokú škálu príslušenstva, zámky a dorazy v rôznych kombináciách, pre takmer akékoľvek použitie. Ďalej potom rôzne typy ozdobných zámkov, kľučky, gule, zámkov pre posuvné brány apod. Súčasťou zámku LOCINOX je vždy základná kľučka a FAB s tromi kľúčmi.

M
MOBILNÝ PLOT - je tvorený pozinkovanými prenosnými panelmi s betónovými podstavcami. Tento typ mobilného plotu je vhodný na provizórne oplotenie stavieb, objektov a výkopov. Mobilné panely šírky 3500 mm a výšky 2000 mm sa inštalujú do betónových podstavcov jednoduchým zasunutím do už vytvorených otvorov. Pre pevnejšie spojenie panelov medzi sebou Vám môžeme ponúknuť mobilný spojovací prvok, a to aj v bezpečnostnej verzii, kedy v kombinácii so špeciálnym kľúčom sa mobilný plot stáva nerozoberateľný.

MULTIPLAST - zvárané poplastované pletivo v rolkách s okami 50x50 mm a priemerom drôtu 3,0 mm. Z našej ponuky tomuto produktu zodpovedá zváraná sieť Fortinet Medium, ktorú odporúčame inštalovať na plotové stĺpiky Clip pomocou nerezových svoriek Bekaclip. Pre tento typ drôteného oplotenia nie je potrebné inštalovať napínací drôt. Zváraná sieť Multiplast a Fortinet Medium je veľmi pevné oplotenie, ktoré sa používa najmä v prípadoch, keď hrozní roztrhnutiu plotu agresívnym zvieraťom.

N
NYLOFOR - zváraný priemyselný panel so širokým využitím. Panely Nylofor delíme na dve základné skupiny prevedenia a tiež dvojakú povrchovú úpravu, pozinkované a poplastované vo farbe RAL 6005. Prvou skupinou sú priemyselné panely Nylofor 3D, ktoré sú špecifické svojím prelisom (priestorovým tvarovaním). Po technickej stránke sa jedná o plotové dielce šírky 2500 mm, výšky sa pohybujú v rozmedzí od 630 mm do 2430 mm, priemer drôtu 5 mm a rozmer oka 200x50 mm. Druhou skupinou sú panely Nylofor 2D v rovnom prevedení, ale v silnejšom prevedení, kedy vodorovné drôty sú zdvojené s priemerom 6 mm a zvislý drôt má 5 mm. Rozmery oka a šírka panelov sú u oboch skupín zhodné, výšky Nylofor 2D sa o máličko líšia, viac informácií nájdete v našej ponuke priemyselného oplotenia. Potrebujete oplotiť areál, firmu či rodinný dom? Panely Nylofor sú určite tým správnym rozhodnutím, pretože spĺňajú podmienky kvalitného a pevného plotu s reprezentatívnym vzhľadom.

NAPÍNAČE - napínač, kladka na napínací drôt. Tento plotový prvok má za úlohu dostatočne vypnúť napínací drôt a inštaluje sa vždy na konci jednotlivých plotových úsekov.

NAPÍNACÍ DRÔT - sa používa ako opora (chrbát) pre klasické záhradné pletivo s okami 50x50 a 60x60 mm. Pre poplastované pletivá výšky 1000 a 1250 mm stačí inštalovať len horný a spodný napínací drôt, pre pletiva 1500, 1600, 1750 a 2000 mm už odporúčame pridať aj napínací drôt doprostred. Napínací drôt ponúkame buď pozinkovaný, alebo poplastovaný, vo zvitkoch 26, 52 a 78 m. K vypnutiu napínacieho drôtu slúži plotový napínač.

O
OSTNATÝ DRÔT - sa používa k väčšej ochrane a zabezpečeniu. Väčšinou sa inštaluje nad plot v niekoľkých vrstvách. Naša ponuka obsahuje ostnatý drôt pozinkovaný aj poplastovaný v balení 50 a 100 m V kombinácii so žiletkovým drôtom, ktorý sa montuje v špirále, spĺňa toto spojenie najvyššiu možnú ochranu, ktorú môžete vidieť napríklad okolo väzníc, alebo prísne chránených objektov.

OMEGA - objímková príchytka pre priemyselné panely PRIVAT na kruhové stĺpiky o priemere 48 mm. Jedná sa o novinku v priemyselnom oploteniu. Príchytky OMEGA ponúkame v zelenej a čiernej farbe vrátane spojovacieho skrutky s maticou.

P
PLETIVO - najpredávanejší typ drôteného oplotenia s kosoštvorcovými okami 50x50 mm a 60x60 mm. Záhradné pletivo sa montuje na okrúhle stĺpiky a v ponuke sú výšky od 1000 mm do 2000 mm v dvojakom priemere drôtu. Na plotovom trhu existuje buď rovné zakončenie oka, alebo tzv zakončenie vrtuľkami. Ďalej sa pletivá predávajú buď so zapleteným napínacím drôtom, alebo bez drôtu, ktorý sa potom predáva samostatne vo zvitkoch. Ďalším rozdielom medzi štvorhrannými pletivami je forma balenia, niektoré záhradné pletivá sa ponúka v kompaktných roliach, iné zas v plných roliach. Vzhľadom k svojej obľúbenosti medzi zákazníkmi sa na trhu vyskytuje naozaj nepreberné množstvo druhov klasických pletív. Termín "PLETIVO" tiež používame u lesníckych uzlových pletív, chovateľských pletív, plastových pletív atď.

POLYNET - celoplastové pletivo s kosoštvorcovými okami v zelenej farbe. Plastové pletivo POLYNET ponúkame v troch výškach a v balení po 50 bm. Je vyrobené z polyetylénu a odolné proti UV žiareniu. Plastové pletivo POLYNET predávame za veľmi priaznivú cenu, už od 1,10 EUR vrátane DPH za bežný meter.

PANTANET - zvárané poplastované siete v kotúčoch po 25 bm. Ponúkame niekoľko druhov podľa veľkosti oka a priemerov zvislých aj vodorovných drôtov. Najpredávanejšie zváranou sieťou je Pantanet Family s obdĺžnikovým okom 100x50 mm. Medzi najlacnejšie zvárané ploty patrí Pantanet Light a Pantanet Garden, ktoré ponúkame v troch výškach 1000, 1200 a 1500 mm. Nejhustějším prevedením sa zase vyznačuje zváraný plot Pantanet Protect, ktorý má rozmer oka 50x50 mm. Všetky zvárané siete doporučujeme inštalovať na plotové stĺpiky Clip, ktoré majú po celej dĺžke navarený tzv. montážny nos, ku ktorému sa siete prichytí pomocou nerezových svoriek Bekaclip.

PODHRABOVE DOSKY - betónový výrobok, ktorý odporúčame inštalovať pod plot a ako už názov napovedá, jedná sa o dosky proti podhrabu. V našej ponuke nájdete dĺžku 2950 mm, 2450 mm a oba typy ponúkame tiež v dvoch výškach 200 a 300 mm. Pri montáži sa betónová podhrabová doska vloží do držiakov, ktoré sú prichytené k stĺpiku. Držiaky ponúkame buď plastové na okrúhle stĺpiky priemer 38 a 48 mm, alebo kovové pozinkované na stĺpiky štvorcové 60x60 mm a obdĺžnikové 40x60 mm.

PRIVAT - v súčasnej dobe najlacnejšie typ panelového oplotenia. Panely PRIVATnovinkou na plotovom trhu a ponúkame ich v dvojakom výškovom prevedení 1230 a 1530 mm. Priemyselné dielce PRIVAT sú ideálnym typom plotu okolo rodinných domov a v kombinácii s okrúhlym stĺpikom 48 mm a príchytkou OMEGA tvorí reprezentatívny a zároveň veľmi lacný priemyselný plot.

R
RABICOVÁ TKANINA - sa vyrába so spevneným (ovinutým) okrajom, bez povrchovej úpravy a používa sa najmä na vystuženie a spevnenie omietok, alebo ako výstuha pri zatepľovaní domov. Štandardne sa predáva v roliach po 50 m a rozmer oka je 16x16 mm.

ROKAFIX - označenie pre svorky a montážne kliešte, ktoré sú výbornou pomôckou pri vešaní záhradného poplastovaného pletiva na napínací drôt. Svorky Rokafix ponúkame buď pozinkované, alebo zelené poplastované v baleniu 1600 ks. Kliešte Rokafix u nás nájdete pod názov "Kliešte TOP GRAF".

S
SOLEADO TIENIACA TKANINA - clona v tmavo zelenej farbe, ktorá sa môže inštalovať na akýkoľvek typ drôteného oplotenia, ako sú pletivá, zvárané siete, priemyselné panely. Ponúkame dva druhy výšky 1500, 2000 mm a dvojité balenie 15 a 50 m. Tkanina Soleado má 90% zatienenie, je odolná proti UV žiareniu a okraje má pevne obšité, aby sa pri montáži netrhala. Ak máte radi súkromie a kľud, môžeme Vám tieniacu tkaninu vrelo odporučiť.

SAVAN - označenie jednokrídlových bránok a dvojkrídlových brán iného výrobcu. Náš internetový obchod Vám ponúka bránky a brány KLASIK, a to za skvelú cenu. Súčasťou bránky je krídlo s výplňou PVC pletiva oko 50x50 mm, 2 nosné stĺpiky, zámok FAB s troma kľúčmi, pántový a dorazový stĺp, u dvojkrídlové brány potom navyše zaisťovací kolík. Bránky a brány KLASIK sú pozinkované a následne lakované v odtieni RAL 6005 - zelená.

Š
ŠTIEPANÝ BAMBUS - je moderná a veľmi obľúbená forma zatienenia. Ide o prírodný produkt, ktorý ponúkame v balení 5 ma vo výškach 1000, 1500 a 2000 mm. Štiepaný bambus môžete inštalovať na všetky druhy drôtených plotov. Ako účinnú ochranu pred napadnutím hubami a hmyzom ponúkame kvapalný prípravok Drevosan. Jedná sa o koncentrát, vodou riediteľný, v čírej a hnedej farbe.

ŠPIRÁLA K PARADAJKÁM - jedná sa o záhradnu pomôcku, ktorá slúži ako opora pre paradajky. Špirála je pozinkovaná, dĺžky 1800 mm. V spodnej časti drôt nie je špirálovito stočený, aby sa tyčka dala dobre zapichnúť do zeme. Pri raste paradajok sa listy obtáčajú do špirály, nie je potrebné žiadneho povrázku alebo drôtika.

T
TENISOVÉ OPLOTENIE - zložené zo štvorhranného poplastovaného pletivá výšky 3000 a 4000 mm v kombinácii s guľatými plotovými stĺpiky priemer 60 mm. Ako už názov napovedá, jedná sa o vhodné oplotenie okolo tenisových kurtov a viacúčelových, školských a detských ihrísk. Pletivo má menší rozmer oka 45x45 mm, aby nepreletela tenisová loptička.

TURBOLINEA - kruhové stĺpiky a vzpery k záhradným pletivám od iného výrobcu. Stĺpikom a vzperám Turbolinea zodpovedajú z našej ponuky poplastované plotové stĺpiky a vzpery, ktoré nájdete v kategórii "KLASICKÉ PLETIVÁ". Súčasťou stĺpika je plastový klobúčik a jedna príchytka na napínací drôt a vzperu ponúkame vrátane príslušenstva, ktoré tvoria hákový skrutka, matica s podložkou a krytka skrutky. Rovnako ako u stĺpikov a vzpier Turbolinea ponúkame aj my dva druhy priemerov, 38 a 48 mm.

U
ÚCHYTKA - inak nazývaná "Príchytka" alebo "Držiak". V našej ponuke plotového sortimentu nájdete príchytku so skrutkou a zatĺkacia príchytku, ktoré sa vzťahujú k štandardným plotom zo štvorhranného pletivá. Inštalujú sa na guľatý stĺpik a slúžia ako držiak napínacieho drôtu. v skupine priemyselných plotov sa panely na štvorcové stĺpiky 60x60 mm uchytí pomocou plastových príchytiek, ktoré delíme na dve skupiny, a to príchytky 3D pre panely s prelisom a príchytky 2D pre panely v rovnom prevedení. "Držiakom" tiež označujeme produkt, ktorý sa vzťahuje k betónovým podhrabovými doskám. Doska sa jednoduchým spôsobom zasunie do držiaku, ktorý je navlečený alebo priskrutkovaný k stĺpiku.

UNIVERS - univerzálny plotový stĺpik k zváraným sieťam od iného výrobcu. Tento plotový stĺpik sa ponúka v troch priemeroch 38, 48, 60 mm a v dĺžkach od 750 mm do 3750 mm. Skvelá alternatíva za stĺpik Univers je stĺpik CLIP, ktorý je po technickej stránke takmer zhodný a navyše Vám ho môžeme ponúknuť vo farbe antracit ku zvárané sieti Pantanet Family antracit.

V
VZPERA - by mala byť súčasťou každého drôteného plotu z klasického pletivá alebo zváraných sietí. Funkciou vzpery (šikmej výstuhy) je posilniť záťažové miesta, ako sú kraje a rohy plotov, odskoky a tiež na podopretie bránkových a bránových stĺpov. Ďalej by šikmá poplastovaná vzpera mala rozdeľovať úseky dlhšie ako 25 m, aby sa oplotenie mohlo optimálne vypnúť. Súčasťou plotovej vzpery je kompletná koncovka na prichytenie k okrúhlemu stĺpiku.

VOLIPLAST - zváraná poplastovaná sieť v roliach 25 m od iného výrobcu, priemer zvislého i vodorovného drôtu 2,5 mm, rozmer oka 50x50 mm, výšky 1000, 1200, 1500, 1800 a 2000 mm, farba zelená RAL 6005. Zváranú sieť VOLIPLAST môže nahradiť sieť Pantanet Protect, ktorú u nás nájdete v kategórii "Zvárané siete". Jedinou odlišnosťou je priemer zvislého drôtu 2,2 mm, inak vodorovný drôt má tiež 2,5 mm. Sieť Pantanet Protect odporúčame zákazníkom, ktorí volia silnejší typ oplotenia kvôli svojmu psiemu miláčikovi.

VIAZACÍ DRÔT - slúži k priviazaniu štvorhranného záhradného pletiva ku kruhovému stĺpiku a tiež k napínaciemu drôtu. Ponúkame viazací drôt pozinkovaný aj poplastovaný v balení 50 m. Viazací drôt sa dá použiť prakticky na čokoľvek, treba k priviazanie vínnej révy, paradajok, rôznych kríkov, alebo ako pomôcka pri tvorbe rôznych dekorácií.

Z
ZEMNÁ SKRUTKA, VRTÁK - pozinkovaný zemný vrut je novinkou v plotovom sortimente a používa sa v prípade, že sa poplastované okrúhle stĺpiky nebudú štandardne betónovať, ale usadia sa práve do zemného vrutu, ktorý sa zatočí do zeminy bez betonáže. Dodávajú sa v dvoch priemeroch a dĺžkach, kedy označenie 60/600 mm odporúčame k stĺpikom ø 38 mm a typ 76/700 mm zase ku guľatým stĺpikom ø 48 mm. Ak sa rozhodnete pre klasickú betonáž, kedy je potrebné vyvŕtať otvor ø 150 mm do hĺbky 500 mm, určite Vám príde vhod zemný ručný vrták s drevenou rukoväťou, ktorý tiež nájdete v našej pestrej ponuke plotov.

ZENTURO - univerzálny a viacúčelový plotový panel, ktorý sa prispôsobí Vašim potrebám a vytvorí estetické súkromie. Panel Zenturo sa vyznačuje kombináciou ok 100x100, 100x50, 50x50 mm a jedinečnými Zenturo výplňami, ako sú PIXELY, PERTO STRIP PÁSY a ZENTURO FLEXO STRIP PÁSY. Nimi sa dá panel vyplniť úplne, alebo čiastočne a každý z Vás si ich rozmiestnenie môže rozhodnúť sám a stať sa tak dizajnérom svojho plotu. Z dvoch paralelne namontovaných panelov sa dá vytvoriť dekoratívna gabiónová stena. Zenturo panely sa montujú na stĺpiky obdéníkového profilu 120x40 mm pomocou príchytiek spider vrátane skrutky a podložky.

Ž
ŽILETKOVÝ DRÔT - najvyššie zabezpečenie objektov pred vandalmi a zlodejmi. Jedná sa o pozinkovaný ostnatý (ostrý) drôt v špirále a v troch priemeroch prevedení 450 mm, 730 mm a 980 mm. Rozvinutá dĺžka žiletkového drôtu sa pohybuje od 9 do 14 m. Žiletkový drôt sa používa ako ochrana proti prelezeniu okolo prísne chránených budov, napr. väznice.

ŽEBÉRKOVÉ PLETIVO - nájdete tiež pod názvom "Krepované pletivo". Ide o zapletené pletivo zo zvlneného (krepového) drôtu a to v pozinkovanom alebo čiernom (FE) prevedení, v rôznych priemeroch drôtu a veľkosťou ôk. Rám je väčšinou vyrobený z guľatiny 16-18 mm natretý základovou farbou, ale k dispozícii bývajú aj samotné výplety bez rámu. Oka žebérkového pletiva sú štvorcová od veľkosti 23x23 mm do 120x120 mm.